Bezpieczeństwo z PCV.


BHP to podstawa w każdym zakładzie pracy bez względu czy jest to spawanie czy praca w chłodni o niskiej temperaturze, dla bezpieczeństwa, komfortu i oszczędności energii stosuje się ekrany spawalnicze, kurtyny paskowe, czy kurtyny z PCV.

Spawanie bez odpowiedniej odzieży ochronnej może mieć zły wpływ na nasze zdrowie więc każdy spawacz musi być odpowiednio wyposażony. Jednak nie tylko spawacze są narażenie na działanie szkodliwego działanie aparatu spawalniczego. Wszyscy wokół stanowiska spawacza ryzykują zdrowiem, poparzeniem od odprysków metalu i iskier, a także nabawić się „oka łukowego” zapalenia spojówek, rogówki, a nawet tymczasową ślepotą od promieniowania IR. Dlatego, żeby ochronić pracowników wykonujących swoją pracę nieopodal stanowiska spawacza stosuje się ekrany spawalnicze, kurtyny paskowe czy kurtyny z PCV wszystko w imię zasad BHP.
Kurtyny paskowe pełnią także funkcje izolacji cieplnej w zakładach chłodniczych zabezpieczają przed wymianą czynników zewnętrznych jak i środowiskowych oraz nie krępują przepływu ludzi, pojazdów oraz materiału. Wysoka wytrzymałość, elastyczność i łatwość montażu ekranów spawalniczych, kurtyn paskowych czy kurtyn z PCV sprawia, że są bardzo popularne w rozmaitych zakładach pracy.

Zobacz polecane: Kurtyny paskowe.